Kontakta Helsingborgs Dagblad

Dela denna artikel

Om oss Publicerad 27 november 2008 kl. 06:18 Uppdaterad 5 januari 2015 kl. 10:27

Vill du nå enskilda personer via e-post? Mejla till fornamn.efternamn@hd.se

HD:s växel: 042-489 90 00

Nyhetstips


Telefon: 020 - 100180 (Gratisnummer)
E-post: tipsa@hd.se

Kundservice

Telefon: 020-23 24 00

Mejla kundservice: kundservice@hd.se

Privatannonser
kundservice@hd.se
Tel: 020-23 24 00, vardagar 8-16.30.
Läs mer på minHD

Företagsannonser
Läs mer på hd.se/minhd/annonsera
Annonsprislista

Prenumerationsärenden
kundservice@hd.se
Tel: 020-23 24 00, vardagar 8-16.30.
Läs mer på minHD
Hantera din prenumeration med minHD

Om tidningen uteblir
Kontakta Tidningsbärarnas kundservice automatiska telefonservice på 0771-39 04 00 (måndag-söndag kl 6-18). Du kan även anmäla detta på Tidningsbärarnas webbservice för utebliven tidning.
Läs mer på minHD

Beställa bilder
Beställ bilder för privat bruk på hd.se/bildshop

Cookies
Läs mer här

Upphovsrätt
Läs mer här

Redaktionen Helsingborgs Dagblad och hd.se

Chefredaktör: Lars Johansson
Redaktionschef: Anna Bergenström
Politisk chefredaktör: Heidi Avellan

Centralredaktionen: redaktionen@hd.se
Familj: familj@hd.se
Insändare: min.mening@hd.se
Grävnavet: gravnavet@hd.se
Kultur: kultur@hd.se
Ledarredaktionen: debatt@hd.se
Nöje: noje@hd.se
Sporten: sporten@hd.se
Webbredaktionen: internet@hd.se
Bjuv: bjuv@hd.se
Båstad: bastad@hd.se
Höganäs: hoganas@hd.se
Helsingborg: helsingborg@hd.se
Klippan: klippan@hd.se
Landskrona: landskrona@hd.se
Åstorp: astorp@hd.se
Ängelholm: angelholm@hd.se
Örkelljunga: orkelljunga@hd.se

Textförstoring

Helsingborgs Dagblad

Besöksadress: Vasatorpsvägen 1, 251 83 Helsingborg

Telefon (växel): 042-489 90 00

Postadress: Helsingborgs Dagblad AB, 251 83 Helsingborg

Helsingborgs Dagblad och Sydsvenska Dagbladet har bildat ett gemensamt bolag som inkluderar tidningarna; Sydsvenskan, Helsingborgs Dagblad, Landskrona Posten och Nordvästra Skånes Tidningar samt gratistidningarna City och Hallå och bolagens sajter.

Ledningsgruppen:
Lars Dahmén, vd och ansvarig utgivare
Pia Rehnquist, chefredaktör Sydsvenskan
Lasse Johansson, chefredaktör HD
Johan Belfrage, integration manager
Anette Östergren, vice vd, HR-direktör och vd för Kompetens i Skåne
Heidi Avellan, politisk chefredaktör
Katarina Liljenberg, marknadschef
Fredrik Ivansson, företagsintäktschef
Tina Nybom, konsumentintäktschef
Tomas de Souza, innovationschef
Jan Persson, ekonomichef

Styrelsen:
Gunilla Herlitz, styrelseordförande
Carl-Johan Bonnier, ledamot
Fredrik Jacobsson, ledamot
Mats Johansson, ledamot
Per-Olov Atle, ledamot
Göran Öhrn, suppleant.

Arbetstagarrepresentanter:
Mikael Anjou, SJF
Caroline Persson, Unionen
Tommy Lindstedt, SJF, suppleant
Magnus Eriksson, GF, suppleant

HD i andra kanaler

Huvudnyheter